Artysta aż dwa razy, dzień po dniu, wystąpi na naszej scenie! W niedzielę 2 lutego zaprezentuje się solowo w ramach projektu KAZIK, a w poniedziałek zaśpiewa z poznańskim Kwartetem ProForma.
Z tej okazji można kupić bilet pojedynczy lub karnet na WEEKEND Z KAZIKIEM!
Kazik Staszewski – pierwszym zespołem, w którym występował, był działający w latach 1979–1980. Nagrał z nim m.in. utwory „Młodzi Warszawiacy” oraz „Wojny”. W 1981 roku założył zespół Novelty Poland. W 1982 roku założył zespół KULT. W 1991 roku rozpoczął karierę solową.
Pierwszym solowym albumem było “Spalam Się” z przebojami „Dziewczyny”, „Piosenka trepa”, “Spalam się” czy rozsławioną “Jeszcze Polska” w której senator z ramienia ZCHN Jan Szafraniec doszukał się paszkwilu na hymn Polski i oddał sprawę do sądu. Sprawę umorzono. Rozgłos zyskała też wydana na następnym albumie “Spalaj się!” piosenka „100 000 000” z refrenem Wałęsa dawaj nasze sto milionów!. Utwór ten wykonany został wcześniej na festiwalu w Sopocie i odnosił się do niespełnionej obietnicy przedwyborczej.
W 2020 jego utwór “Twój ból jest większy niż mój” zajął 1. miejsce w 1998 notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tekst piosenki mówi o wizycie Jarosława Kaczyńskiegona cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo tego, że został on zamknięty z powodu pandemii COVID-19 w Polsce. Notowanie listy przebojów zostało unieważnione, co spowodowało zerwanie współpracy z radiem przez wielu muzyków i odejście ze stacji kilkunastu dziennikarzy, m.in. Marka Niedźwieckiego (prowadzącego Listę…) I Piotra Metza (dyrektora muzycznego stacji).
Data:
niedziela, 02.02.2025, 19:00
Wykonawca / Organizator:
Kazik
Lokalizacja:
Klub Studio | Akademickie Centrum Kultury
ul. Witolda Budryka 4
30-072 Kraków
Bilety:
Bilety od - 137.15 PLN
