środa, 5.10.2022

Noc Muzeów 2023 w Krakowie

Noc Muzeów 2023 w Krakowie

Noc Muzeów w Krakowie – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.


Tej nocy organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Z roku na roku do Krakowa na Noc Muzeów przybywa coraz to więcej turystów. A liczne instytucje kulturalne prześcigają się pomysłach i organizacji atrakcjach dla zwiedzających.

W 2023 roku Noc Muzeów w Krakowie zaplanowana została na 12 maja.

Noc Muzeów w Krakowie realizowana jest od 2004 roku przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, oraz Stałą Konferencję Dyrektorów Muzeów Krakowskich pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Wydarzenie ma za zadanie promować polską kulturę i tradycję. Dla wielu osób, Noc Muzeów jest jedyną okazją na zapoznanie się z eksponatami zgromadzonymi w muzeach, ze względu na dogodne godziny zwiedzania. To wydarzenie stanowi okazję do lepszego poznania własnego miasta, oraz do zapoznania się z jego historią.
.

Noc Muzeów w Krakowie odbywa się w przededniu ogólnopolskiej Nocy Muzeów, zawsze z piątku na sobotę tak aby nie blokować zwiedzającym możliwości uczestniczenia w nocach organizowanych w innych miastach.


Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Sprawdź ofertę hotelową na Noc Muzeów u naszego Partnera Booking.com

Booking.com

Wydarzenia Nocy Muzeów 2022 w Krakowie:

© 2018-2021 Punkt Informacji Kulturalnej - Kraków | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.