Kino Agrafka i dystrybutor Aurora Films zapraszają na specjalny pokaz filmu Paolo Genovese „Follemente. W tym szaleństwie jest metoda”, który odbędzie się w dniu 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Co kryje się w naszych myślach? Kto tak naprawdę mieszka w naszej głowie? Osoba szalona, romantyczna, namiętna, rozważna? A może w naszym umyśle panuje niezły tłok? O międzyludzkich relacjach oraz o tym, co w nas siedzi, w swoim nowym filmie opowiada twórca wielkiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese.
Bohaterami filmu są Piero i Lara. Ich pierwsza randka wywołuje u obojga zrozumiały stres. Oboje chcieliby pokazać się z jak najlepszej strony i uniknąć wpadek, o które w zdenerwowaniu nie trudno, ale też i poznać myśli i wyczuć pragnienia drugiej osoby.
Genovese, zaglądając głęboko w myśli swoich bohaterów, ukazuje ich lęki, niepewności i potrzeby. Odkrywa tajemnicze mechanizmy, które odpowiadają za nasze działania. Różne osobowości mają swój głos i swoje racje. Dyskutują, kłócą się, wzruszają, a każda z nich chce, aby to właśnie jej decyzja była ostateczna. A co w sytuacji, gdy żadna z nich nie ma racji?
FOLLEMENTE. W TYM SZALEŃSTWIE JEST METODA | Follemente, reż. Paolo Genovese, Włochy 2025, 98′
Wstęp za dowolną opłatą wrzuconą do puszki WOŚP, która w całości zostanie przekazana na cel 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czyli „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.
Data:
niedziela, 25.01.2026, 13:30
Wykonawca / Organizator:
Kino Agrafka
Lokalizacja:
Kino Agrafka
ul. Krowoderska 8
31-142 Kraków
Bilety:
Wstęp za datek dla WOŚP - 0 PLN




